Daith piercing migrén ellen?
- Kovács Gabriella
- 2023. szept. 27.
- 3 perc olvasás
Frissítve: ápr. 10.
A daith és a migrén piercing nagyjából egy lapon említhető, azonban a pontos helyük mindkettőnek máshol található. A daith piercinget talán kevesebben ismerik, pedig sok vendégünk visszajelezte már szorongáscsökkentő hatását.
Ha érdekel, mi az a daith piercing, milyen esetekben segített már és hogyan hatott, akkor ez a cikkem neked szól! Megtudhatod továbbá azt is, hogy melyik fülbe érdemes daith piercinget csináltatni, hogy milyen esetekben nem ajánlották még, valamint az ápolásáról is összefoglaltam neked néhány fontos tudnivalót.
Mi a daith piercing?
A daith piercinget könnyű összekeverni a migrén piercinggel. Míg utóbbi a tragusban található, előbbit a fül belső redőjébe szúrják. Ahogyan a migrén piercing, a daith is divatékszerként indult, és a nyugati világban csak később kezdtek el kutatásokat végezni, miután megfigyelték a pozitív hatásait.
Milyen esetekben segíthet?
A daith piercing sok vendégünknél segített már szorongás esetén, illetve a visszajelzések alapján elmondható, hogy az ebből adódó migrénes panaszokat is enyhítette.

Hogyan hat a daith piercing migrén ellen?
Az akupunktúra szerint a fülben speciális pontok találhatók, amelyek összefüggenek a meridiánokkal (energiacsatornákkal), és ezek ingerlésével a hozzájuk kapcsolódó szervekre hathatunk.
Több ezer vendégünk visszajelzései alapján az alábbiakat mondhatjuk el a daith piercingről:
csökkenhet/megszűnhet a fájdalom
pozitívan befolyásolhatja a közérzetet
csökkenhet a szorongás
minőségibb lehet az alvás
Egyelőre még nincs kifejezett kutatási bizonyíték a daith piercingre, azonban a migrén piercing hatását az alábbi kutatással már bizonyították:
A London Migraine Clinic által végzett kutatásban migrénnel küzdő egyéneket vizsgáltak, akik daith piercinget kaptak.
A kutatás eredményei a következők:
·a résztvevők 75%-a állítja, hogy a piercing behelyezését követően a fejfájásuk jelentős mértékben enyhül vagy teljesen elmúlt
·a piercinget használók 82%-a teljesen elégedett
·mindössze 11%-uk számolt be arról, hogy nem észlelt jelentős változást a szúrást követően
A kutatást végző orvosok, Dr Chris Blatchley és Arnold Wilkins professzor szerint ez az eljárás kevésbé terheli meg a szervezetet, mint az állandó gyógyszerek alkalmazása, valamint ha megfelelő szakember végzi a szúrást, akkor a pozitív eredmény akár ennél is magasabb arányú lehet.
Számít, hogy melyik fülbe kerül a daith piercing?
A shenmen piercinggel ellentétben, a daith piercingnél számít, hogy melyik oldali fülbe szúrják, ha szorongásból adódó migrénes panaszokról van szó. Csak úgy, mint a migrén piercingnél, arra az oldalra kerül a daith piercing, ahol a fejfájás legtöbbször lokalizálódik.
Abban az esetben, ha a szorongás oldása a cél, mindegy, melyik fülbe kerül a daith piercing.
Milyen esetekben nem ajánlott a daith piercing?
Egyelőre nincs hivatalos kontraindikációja a daith piercingnek, azonban néhány szakember szerint, az alábbi krónikus betegségek esetén érdemes fontolóra venni, hogy biztosan szúratunk-e közérzetjavító testékszert:
· cukorbetegség
· autoimmun problémák
· hemophilia
· vérhígító gyógyszer rendszeres alkalmazása
Mire figyeljek daith piercing esetén?
Akárcsak migrén piercing esetén, daith esetén is gyógyulási idő 8-12 hét, mivel porcszövetről van szó.
Addig is vannak bizonyos ápolási teendők, amelyeket a piercing gyógyulási ideje alatt be kell tartanod. Ezek a következők:
A piercing behelyezését követően érdemes a Medical Piercing saját utóápoló spray-jével reggel és este befújni a területet, amíg az gyulladt, majd a szúrás után 2 héttel 1 csepp olaj is mehet a sebre. Az utóápolási csomagot szalonunkban tudod megvásárolni.
A piercinget 10 napig tilos mozgatni, ezt követően azonban érdemes napi 1x átmozgatni, amelyet az esti tisztításnál ajánlott megtenni.
Ne tapogasd vagy piszkáld az ékszer és a seb környékét.
Ne használj alkoholos tisztítást.
Kerüld a füled áztatását kádban, uszodában.
Kerüld a szoláriumot, szaunát, erős napsütést.
Ügyelj rá, hogy ne jusson kozmetikum a fül környékére.
A teljes gyógyulás előtt semmiképp ne cseréld ki az ékszert egy másikra! Mindenképp várd meg, amíg a seb begyógyul.
Közérzetjavító piercingeink nem minősülnek gyógymódnak az orvosi kezelést nem helyettesítik, hatásosságuk leírása vendégeink visszajelzésein alapszik.
Szeretnéd kipróbálni a daith piercinget és megbízható, tapasztalt szakembert keresel? Olvasd el a Medical Piercing honlapján található véleményeket, majd online naptárunkon keresztül jelentkezz be!
コメント