A migrén piercing helye tulajdonképpen egy szúrt seb, amely alapos odafigyelést és utógondozást igényel. A migrén piercing kezelése/ápolása a szúrást követően is téma lesz a szalonban, azonban most összegyűjtöttem neked írásban is, hogy mit kell tudni a piercing utókezeléséről.
Hogyan történik a migrén piercing beszúrása?
A szúrás körülményei szalonként eltérőek lehetnek. Sokféle eljárásról hallottam már, éppen ezért fontos, hogy ha kiszemelted a szalont, ahol a migrén piercingedet szeretnéd megcsináltatni, járj/kérdezz utána az előzetes teendőknek és tudnivalóknak.
A szalonban először is egy állapotfelmérést végzek, hogy megbizonyosodjak arról, hogy tényleg szükséged van a migrén piercingre és hogy valóban hatásos lehet-e a számodra. Azért is szeretem még ezt alkalmazni, mert így teljes képet kapok a problémádról is, és ki tudom szűrni az esetleges kontraindikációkat.
Az állapotfelmérés során tehát kikérdezlek a panaszaidról, kórelőzményidről, és felmérem a füled állapotát is. Ezt követi a gépi bemérés, amely tűpontos, és megbízható módon jelöli meg, hogy hová szúrjam a piercingedet, így én sem hibázhatok.
Ez után a szúrás már csak néhány pillanat. Az ekkor tapasztalható fájdalom teljesen egyéni, a vendégeim beszámolói alapján rovarcsípés-szerű érzés, ami azonban a piercing behelyezését követően elmúlik.
A piercing egyébként első alkalommal orvosi fémből készült ékszer, amelyet a szalonban egy autokláv gépben fertőtlenítek.
A szúrást követően nem engedlek el azonnal, még a székben ülve kicsit beszélgetünk, megfigyelem, hogy minden rendben van-e veled, és ha nincs rosszullét (sokan félnek a tűtől és emiatt rosszul lesznek), akkor átnyújtom neked a garancialapot és haza engedlek.
Azt, hogy hogyan zajlik a migrén piercing kezelése/ápolása megtudhatod tőlem is a szúrás után, de biztos, ami biztos, e-mailben is megkapod tőlem, miután kiléptél a szalonból. Ezt rendszeres tájékoztató e-mailek követik majd, amelyekből minden kérdésedre megkaphatod a választ. Ha mégsem kapsz kielégítő válaszokat, a zárt facebookos migrén csoportba beléptetlek, ahol sorstársakkal cserélhetsz tapasztalatot.
Két hét múlva pedig felhívlak, hogy minden rendben van-e veled és a piercingeddel, sikerült-e a migrén piercing kezelése/ápolása, és hogyan hatott az új ékszered. Probléma esetén pedig megbeszélünk egy új időpontot a szúrásra.
Mennyire fáj a migrén piercing behelyezése?
A fájdalom érzékelése teljesen egyéni. Az eddigi tapasztalataim alapján, és amiket elmeséltek a vendégeim, a legtöbben csak kis rovarcsípés-szerű, pillanatnyi kellemetlenséget éreztek a szúrás pillanatában, ami azonban pár perc múlva el is múlt.
Szerintem ez egy olyan felejthető kis fájdalom, amelyet kárpótol majd a piercing okozta pozitív hatás, azaz, hogy nem fáj annyit a fejed, és sokkal kevésbé jön elő a migrén.
Lássuk most, hogy mik a legfontosabb tudnivalók a migrén piercing kezelése/ápolása témában!
A migrén piercing kezelése/ápolása – mit kell tudni?
A migrén piercing kezelése/ápolása nagy figyelmet igényel, ugyanis ez egy szúrt seb, amely igényel egy alap utókezelést. Fontos megjegyezni, hogy a szúrást követően néhány napig normális, hogy picit vérzik a seb.
A porcos terület miatt a piercing gyógyulási ideje 8-12 hét is lehet, ez azonban egyénenként változhat. Fontos, hogy légy türelmes!
Ezek a fontos teendők a migrén piercing kezelése/ápolása körül:
Használj napi 2x (reggel és este) sóoldatot a migrén kezelése/ápolása céljából.
Napközben érdemes 2-3 óránként befújni Octanisepttel. (Patikákban vény nélkül kapható, akárcsak a sóoldat).
A piercinget 10 napig tilos mozgatni, ezt követően azonban érdemes napi 1x átmozgatni, amelyet az esti tisztításnál ajánlott megtenni.
Az alábbiakat kerüld:
az ékszer és a seb környékének piszkálása, tapogatása
alkoholos tisztítás
áztatás kádban, uszodában
szolárium, szauna, erős napsütés
kozmetikum a fül környékén
Fontos még megjegyezni, hogy a teljes gyógyulás előtt semmiképp ne cseréld ki az ékszert egy másikra! Mindenképp várd meg, amíg a seb begyógyul.
A sebgyógyulás jelei, hogy a fül és a seb területe:
nem fájdalmas
nem piros
és nem duzzadt
Tehát, ha a migrén piercing kezelése/ápolása ezek alapján történik, jó eséllyel hozzájárulhatsz a sikeres gyógyuláshoz, és hosszú távon élvezheted majd a piercing jótékony hatásait.
Migrén piercing kezelése/ápolása ellenére is begyulladt a seb – mi a teendő?
A rendszeres migrén piercing kezelése/ápolása ellenére is előfordulhat (kis százalékban), hogy begyullad a seb. Erre a legtöbb esetben a szúrást követő 4-5 héttel kerül sor, ha szennyeződés jut a sebbe.
A gyulladás tünetei:
gyulladt csomó a be-és a kimeneti nyílásnál
a piercing helye fájdalmas
égő érzet a seb körül
a terület piros, lüktet, esetleg forró
Amit Te is megtehetsz:
A patikákban kaphatsz vény nélküli hidrogén-peroxidos oldatot, ezzel mosd át a gyulladt részt.
Tartsd sterilen a füled, amennyire csak lehet, és napi 2-3x mosd át a fenti oldattal.
Olyan migrén piercing szakembert keresel, aki megbízható tanácsokat ad a migrén piercing kezelése/ápolása témakörben, és a szúrás után sem hagy magadra? Jelentkezz be hozzám!